محل تبلیغات

بحران کرونا / ناامنی شغلی زنان در کرونا

به دست آمده های نظرسنجی شرکت لینکدین (LinkedIn) مشخص کرده است که در ماه های گذشته ۷۳ درصد از زنان گفته اند که استرس شغلی را تجربه کردند و این در قیاس با ۵۷ درصد برای مردان بود.

پژوهشگران اذعان کردند که فشار بر تعادل بین کار و زندگی زنان عامل اصلی در این مورد بوده است.

۳۷ درصد از زنان اعلام کردند: خارج از ساعت کاری از طریق ایمیل و پیام‌رسانی، وظایف خود را انجام میدهند و این در حالی است که تنها ۲۹ درصد از مردان این کار را انجام می‌دهند. همچنین ۵۵ درصد از زنان در مقایسه با ۴۶ درصد مردان بیان کردند که در سال جاری کمتر به مرخصی رفته‌اند.

محققان اظهار کردند: فشار بر تعادل بین کار و زندگی زنان عاملی اصلی در این موضوع است.

۳۷ درصد از زنان اظهار کردند: خارج از ساعت کاری از طریق ایمیل و پیام‌رسانی، وظایف خود را کنترل می‌کنند و این در حالی است که تنها ۲۹ درصد از مردان این کار را انجام می‌دهند. همچنین ۵۵ درصد از زنان در مقایسه با ۴۶ درصد مردان عنوان کردند که در سال جاری کمتر به مرخصی رفته‌اند.

امیلی اسپاون، سردبیر شرکت لینکدین در انگلیس بیان کرد: « بحران کرونا ، زنان و مشاغل آنان را متحمل آسیب‌های بسیاری کرده است.» زنان بیشتر از مردان در این بحران، مشاغل خود را از دست دادند، اما بحث نگران‌ کننده اینجاست که زمان شیوع بیماری اپیدمی کم تر به سراغ مشاغل جدید می‌روند.

انتقال کرونا از زنان باردار به نوزادان ممکن است؟

وی به دیتایی که در اوایل ماه جاری توسط شرکت لینکدین به اشتراک گذاشته شده، به‌ویژه افراد بالای ۳۰ سال که به‌احتمال‌ زیاد مسئولیت مراقبت اضافی نیز دارند، اشاره کرد که نشان می‌دهد از زمان ابتلاء به بیماری همه‌گیر، زنان کمتر از نیمی از متقاضیان موفق، برای مشاغل جدید بوده‌اند.

این در حالی است که زنان نسبت به مردان زمان بیشتری در جستجوی شغل هستند. آخرین شاخص نشان می‌دهد که ۴۵ درصد از زنان زمان بیشتری را نسبت به سال گذشته در جستجوی کار بوده‌اند، درحالی‌که این وضعیت فقط در یک‌سوم مردان بوده است.

اسپاون افزود: اگر به دنبال نتیجه منصفانه هستیم، باید تاثیر همه‌گیری در افراد را درک کنیم و انعطاف‌پذیری بیشتر در زنان و والدین شاغل که باید بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنند را در نظر بگیریم.

تحقیقات دانشکده اقتصاد لندن نشان می‌دهد زنان بیش از مردان شغل خود را از دست می‌دهند و مراقبت از کودکان و امور خانه را بر عهده می‌گیرند.

 

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید