محل تبلیغات

انجام مرتب تمرینات یوگا در اشخاص در گیر به بیماری آرتریت روماتوئید فواید جسمی و روانی قابل ملاحظه ای داراست.

به نقل از دانشجو اينترنشنال بررسی های پزشکی نشان می‌دهد که حرکات یوگا، انعطاف پذیری تن را بهبود می‌بخشد و انجام فعالیت های بدنی روزانه مانند پیاده روی را برای اشخاص در گیر به آرتریت روماتوئید سهل می نماید.

علاوه بر این، انجام مرتب تمرینات یوگا میتواند التهاب و درد را کم کند و به بهبود تحرک یاری دهد.

10 چیزی که فرم لب هایتان درمورد شخصیتتان می گوید

همینطور بررسی ها حاکی از آن میباشد که تمرینات یوگا به بیماران دچار به آرتریت روماتوئید یاری میکند تا بیماری خویش را پذیرفته و نگرش مثبت و توانمندتری به خویش داشته باشند. تمرینات یوگا قادر است به بهبود اضطراب و افسردگی در اشخاص در گیر به‌این عارضه نیز یاری دهد.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خویش ایمنی و التهابی میباشد که بر اثر آن سیستم ایمنی به بافت های تن و بیشتر مفاصل حمله می نماید و میتواند موجب بروز التهاب گردد.

این عارضه میتواند به طیف وسیعی از علائم مثلا درد مزمن، کاهش تحرک مفاصل و خستگی باعث خواهد شد.

در حالیکه درمانی برای آرتریت روماتوئید نیست البته فیزیوتراپی و دسته ای از داروها موسوم به داروهای ضد روماتیسم (DMARDS) می‌توانند به کند شدن فرآیند پیشرفت بیماری یاری نمایند.

انجام تمرینات یوگا ممکن است همپا با روشهای درمانی دیگر در کاهش درد ناشی از این عارضه یاری کرده و موجب خواهد شد اشخاص در گیر بدین عارضه از نگاه روانی بهتر با بیماری کنار آیند. بدین ترتیب این قابلیت و امکان برای بهبود کیفیت زندگی در اشخاص در گیر به آرتریت روماتوئید از دید جسمی و روانی وجود داراست.

به نقل از دانشجو اینترنشنال به گزارش تارنما verywellhealth، آرتریت سبب التهاب گردیده که باعث به درد، سفتی و ورم در مفاصل میشود.

تمرین مداوم یوگا می‌تواند نشانگرهای التهابی را که سبب آرتریت روماتوئید و بقیه بیماری ها می گردد کم کند.

در مطالعه ای دانشمندان مشاهده کردند بعداز یک برنامه درمانی هشت هفته ای متشکل از دارو درمانی و تمرینات یوگا، سطح نشانگرهای التهابی در اشخاص شرکت کننده کاهش یافته است.

 

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید