محل تبلیغات

ثروتمندترین افراد جهان ثروت خود را از صفر ساختند. همیشه برای ما جستجو درمورد ثروتمندترین افراد جهان مسئله جالبی است و حداقل یکبار دوست داریم بدانیم که آنها چگونه از میان افراد عادی به ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شدند و راه ها و تکنیک ها و تجربیات آنها را بشنویم و استفاده کنیم.

رافائل بادزیاگ، یک کارآفرین و متخصص روانشناسی کارآفرینی، پنج سال رو صرف مصاحبه‌های رو در رو با 21 کارآفرینان میلیاردر خودساخته در سراسر جهان (بعنوان معیار با دارایی خالص حداقل 1 میلیارد دلار) و تحقیق درباره اونها و زندگی و شرکت‌هاشون کرد.

او همه این مطالب رو در کتاب خود “راز یک میلیارد دلار: 20 اصل ثروت و موفقیت میلیاردر”، به اشتراک گذاشت که چجوری هر کدوم از اون میلیاردرها اولین میلیون دلارشون رو کسب کردند. برخی از طریق کسب و کارهایی که تأسیس کرده بودند و برخی دیگه از طریق سرمایه‌گذاری یا کار در شرکت شخص دیگه‌ای بدست اوردند.

هوش مصنوعی زنبور عسل ایده ای برای بکار گیری در مسیریابی

در ادامه اشاره‌ای کوتاه به اسامی و ثروت و یک پاراگراف از زندگی این 21 نفر میپردازیم.

1- موهِد آلتراد اولین میلیون دلارش رو در تجارت داربست انجام داد.

دارایی خالص: 2.6 میلیارد دلار

آلتراد بنیانگذار و رئیس گروه آلتراد هست که بیش از 100 شرکت خدمات و تجهیزات رو برای صنعت ساختمان اداره میکنه و توی زمینۀ دابست برای خودش سلطنتی به پا کرده! آلتراد مالک باشگاه راگبی مون‌پلیه هم هست و سه رمان نوشته.

2- تونی تان کاکتونگ اولین میلیون دلارش رو در تجارت خدمات غذایی کسب کرد.

دارایی خالص: 3.6 میلیارد دلار

کاکتیونگ بنیانگذار و رئیس جولی‌بی فودز، بزرگترین شرکت خدمات غذایی آسیاست. این مرکز 13 رستوران زنجیره ای رو اداره میکنه و بیش از 4300 فروشگاه رستوران در 18 کشور جهان داره.

3- جک کاوین اولین میلیون دلارش رو با مرغ سوخاری بدست اورد. (به به عجب شغل خوشمزه‌ای!)

دارایی خالص: 1.6 میلیارد دلار

کاوین مالک، بنیانگذار و مدیر عامل کامپتِتیو فودز استرالیا، یکی از بزرگترین غذاسازهای کشور است. همچنین با ارائهKFC ، کینگ برگر (توی تهران هم شعبه داره)، و پیتزا دومینو (ی معروف!)، بزرگترین شرکت مجاز خرید رستوران در این کشور است.

4- کای دونگ کینگ با فروش بوق های کوچک اسباب بازی، اولین میلیون دلارش رو بدست اورد.

دارایی خالص: 1.6 میلیارد دلار

دونگ کینگ بنیانگذار و رئیس گروه آلفا، یک شرکت انیمیشن در چین است. همچنین فعالیت‌هایی در فیلم، اپرا، پارک‌های موضوعی و سایر فعالیت‌های تعاملی از سرگرمی تا پروژه‌های خدماتی داره. دانگ کینگ رو “والت دیزنی چین” نامیده‌اند.

5- تیم دراپر اولین میلیون دلارش رو با سرمایه گذاری مخاطره‌آمیز در پارامتریک به دست آورد.

ارزش خالص: ناشناخته

دراپر یک سرمایه‌گذار خطرناک دره سیلیکونه! به گفته بادزیاگ، وی یکی از متصل‌ترین سرمایه‌گذاران در سیلیکون به حساب میاد و بعنوان بنیانگذار مفهوم بازاریابی ویروسی شناخته میشه. دراپر شرکت‌هایVC Draper Fisher Jurvetson و Draper Associates رو تأسیس کرد.

دلار در بازار جهانی / سقوط مجدد دلار در بازار جهانی

6- سرگئی گالیتسکی اولین میلیون دلارش رو از طریق تجارت توزیع کرد.

دارایی خالص: 3.4 میلیارد دلار

گالیتسکی بنیانگذار و مدیرعامل مگنیت، بزرگترین خرده فروش مواد غذایی روسیه و کارفرمای غیردولتی است. این فروشگاه بیش از 17000 فروشگاه رفاهی، فروشگاه لوازم آرایشی، هایپرمارکت و سوپرمارکت داره.

7- پیتر هارگریوز اولین میلیون دلارش رو با خدمات مالی بدست آورد.

دارایی خالص: 3.9 میلیارد دلار

هارگریوز بنیانگذار صنعت در بخش خدمات مالی انگلیس است. تجارت وی، Hargreaves Lansdown، دارایی های تا 120 میلیارد دلار رو مدیریت میکنه.

8- فرانک هاسنفراتز اولین میلیون دلارش رو از طریق کارهای دفاعی به دست آورد.

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

هاسنفراتز بنیانگذار و رئیس Linamar است، که متخصص در تولید سیستم‌های انتقال قدرت خودرو و توربین‌های بادی است. بادزیاگ نوشت: “او نوآورترین، باهوش‌ترین فناوری و سودآورترین شرکت‌ها در صنعت” است.

9- نوین جین اولین میلیون دلارش رو ازکار برای بیل گیتس انجام داد.

ارزش خالص: ناشناخته

جین رزومه ای سنگین دارد: او بنیانگذار Infospace (اکنون Blucora) است که خدمات مرتبط با اینترنت رو ارائه میده. اینتلیوس، یک تجارت عمومی‌ست. TalentWise، که به کارفرماها کمک میکنه تا بررسی‌های قبلی رو انجام دهند. Bluedot، یک شرکت فناوری‌ست که داده‌های مکان رو ارائه میده مثل گوگل مپ. و Viome، یک شرکت بیوتکنولوژی‌ست. وی نایب رئیس دانشگاه Singularity و معتمد بنیاد XPrize است.

10- کیم بیوم سو اولین میلیون دلارش رو از طریق بازی‌های کامپیوتری کسب کرد. (خدا وکیلی دمش گرم!)

دارایی خالص: 2.6 میلیارد دلار

Beom-Su بنیانگذار و رئیس شرکت اینترنتی کره جنوبی Kakao است. Kakao از پیامرسان موبایل KakaoTalk استفاده میکنه، که توسط 95٪ صاحبان تلفن های هوشمند کره ای استفاده می شود. موتور جستجو Daum؛ و خدمات پخش موسیقی Melon.

11- ن.ر.نارایانا مورتی اولین میلیون دلارش رو با استفاده از نرم‌افزار بدست اورد.

دارایی خالص: 2.4 میلیارد دلار

مورتی بنیانگذار و مدیرعامل غول نرم افزاری Infosys، اولین شرکت هندیه که در NASDAQ فهرست شده است. Infosys شش میلیاردر دیگه و بیش از 4000 میلیونر رو استخراج کرده. مجله Fortune از مورتی به عنوان یکی از 12 نفر لیست بزرگترین کارآفرین معاصر یاد کرده.

12- حسنو اوزیگین اولین میلیون دلارش رو با 13 سال کار بعنوان رئیس بانک بدست اورد.

دارایی خالص: 1.9 میلیارد دلار

yezyegin 75 شرکت در 12 کشور ایجاد کرده. وی همچنین بنیانگذار دانشگاه اوزیگین در استانبول است. اون همچنین فینان بانک رو تأسیس کرد و سپس فعالیت‌های تجاریش رو برای تأمین مالی، خرده فروشی، املاک و مستغلات، انرژی، بهداشت و هتل‌ها آغاز کرد.

13- یکی از ثروتمندترین افراد جهان لیریو آلبینو پاریسوتو اولین میلیون دلارش رو با خرده فروشی الکترونیکی بدست اورد.

دارایی خالص: 1.4 میلیارد دلار

پاریسوتو بزرگترین سرمایه‌گذار در بازار سهام برزیل است. وی Videolar، سازنده اولیه نوارهای صوتی و تصویری، دیسک های فلاپی، CD ، DVD و اشعه Blu-ray رو تأسیس کرد. اکنون، این یک شرکت پتروشیمی و تولیدکننده عمده مواد پلاستیکی در برزیل است.

14- دلیپ شانگوی اولین میلیون دلارش رو با داروهای روانپزشکی بدست اورد.

دارایی خالص: 7 میلیارد دلار

شانگویی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سان داروسازی، بزرگترین تولید کننده دارو در هند است. اون ثروتمندترین فرد جهان در صنعت داروسازیه.

15- رون سیم اولین میلیون دلارش رو با فروش محصولات خانگی بدست اورد.

دارایی خالص: 1.4 میلیارد دلار

سیم بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل OSIM International هست که صندلی‌های سطح بالای ماساژ میسازه. وی همچنین یکی از سهامداران مراکز خرید سنگاپور و چین و مالکTWG Tee ،Brookstone ، Richlife و GNC است.

16- میشال سولوو اولین میلیون دلارش رو در ساخت و ساز بدست اورد.

دارایی خالص: 3.2 میلیارد دلار

سلوو چندین شرکت رو در بخشهای ساخت و ساز، توسعه املاک و مستغلات، خرده فروشی و تولید راه اندازی و به فروش رسونده. دارایی اصلی وی در تخته کف، سرامیک و کاشی و صنایع شیمیایی‌ست. او همچنین در زمینه فناوری و استارتاپ سرمایه‌گذاری میکنه.‌

17- پیتر استوردالِن اولین میلیون دلارش رو با “پروژه‌ای در تِرِوِندهایم برای اتصال سه مرکز خرید به یک مرکز” کسب کرد.

دارایی خالص: 1.4 میلیارد دلار

استوردالن “پادشاه هتل‌ها” لقب گرفته. اون بنیانگذار مجموعۀ Nordic Choice است که نزدیک به 200 هتل داره. گروه سازمانی وی یعنی Strawberry، در زمینه املاک و مستغلات، امور مالی، هتل‌ها و هنر فعالیت میکند.

18- از جمله ثروتمندترین افراد جهان فرانک استروناخ با فروش شرکت‌های خودروسازی میلیون دلارش رو بدست اورد.

دارایی خالص: 1.5 میلیارد دلار

استروناخ بنیانگذار شرکت بین المللی مگنا، یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان قطعات خودرو در جهان است. وی Stronach Group، دارنده و اپراتور پیشتاز پیست اتومبیلرانی آمریکا رو تأسیس کرد. وی همچنین یکی از موفق‌ترین پرورش‌دهندگان و صاحبان اسب در دنیاست.

19- مانی استول اولین میلیون دلارش رو با فروش کادوی هدیه کسب کرد.

دارایی خالص: 1.3 میلیارد دلار

استول بنیانگذار کارخانه اسباب‌بازی Moose Toys، یکی از شرکت‌های با رشد سریع در صنعت است. بیش از 40 جایزه در سراسر جهان دریافت کرده.

20- چیپ ویلسون اولین میلیون دلارش رو با لباس ورزشی بدست اورد.

دارایی خالص: 4.1 میلیارد دلار

چیپ ویلسون بنیانگذار و مدیر عامل سابق Lululemon Athletica است. وی همچنین بنیانگذار Westbeach است که در زمینه لباس‌های مخصوص موج‌سواری، اسکیت و اسنوبرد تخصص داره همکاری میکنه.

21- چو تک وونگ (کائو دوانگ) اولین میلیون دلارش رو از طریق این درآمد کسب کرد …

دارایی خالص: 2.1 میلیارد دلار

Dewang بنیانگذار و رئیس گروه Fuyao، بزرگترین تولیدکننده شیشه اتومبیل در جهان است. به گفته بادزیاگ، اون یک انسان دوست و محترم‌ترین کارآفرین در چین است.

وجه اشتراک این 21 نفر چی بود؟ درسته هیچی! عملاً برای پول دراوردن یا بالاتر از اون، میلیاردر شدن یا میلیونر شدن کافیه به سراغ اون چیزی علاقه دارید برید و خودتون رو براش وقف کنید تا نتیجۀ مطلوبتون رو بگیرید. پیشنهاد نویسنده اینه که کتاب “راز یک میلیارد دلار: 20 اصل ثروت و موفقیت میلیاردر” که یک اثر فاخر در این زمینه محسوب میشه رو مطالعه کنید و هرازچندگاهی زندگینامه افراد موفق رو از منابع معتبر بخونید. مسلماً وجه اشتراک خودتون و اونها رو پیدا خواهید اما اصل بر اینه که ابتدا علاقه‌مند باشید و اراده قوی داشته باشید و پس از اون پشتکار کافی داشته باشید …

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید