محل تبلیغات

بازداشت نوجوانی در سنگاپور که متاثر از حمله نیوزیلند قصد حمله به مسلمانان را داشت

طبق بیانیه آژانس امنیت داخلی سنگاپور، ماه گذشته میلادی یک نوجوان در این کشور بازداشت شده که قصد داشت در سالگرد حمله به مسلمانان در نیوزیلند در سال 2019 حملاتی علیه مسلمانان انجام دهد.

به گزارش دانشجو اینترنشنال به نقل از خبرگزاری فرانسه، آژانس امنیت داخلی سنگاپور امروز، چهارشنبه از بازداشت یک نوجوان 16 ساله خبر داده که قصد حمله به مسلمانان سنگاپور را داشت او در ماه گذشته از سوی اداره امنیت داخلی بازداشت شد.

مقامات گفتند، این نوجوان که نامش فاش نشده قصد داشت در تقلید از حملات به دو مسجد یوسف اسحاق و الصفاء شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند در تاریخ 15 مارس همزمان با دومین سالگرد این کشتار دست به حمله بزند.

انفجار مهلک، ضعف دولت وحدت جدید یمن را نشان می‌دهد

این رویداد دو سال پس از تیراندازی برنتون تارنت تندروی سفید پوست در کرایست‌چرچ نیوزیلند رخ می‌دهد.

بنا به بیانیه وزارت امنیت داخلی نیوزیلند طرح‌های حمله و آمادگی او برای حمله تحت تاثیر اقدامات برنتون و بیانیه او بود.

برنتون تارنت استرالیایی سال گذشته میلادی به دلیل حمله مسلحانه به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در جریان نماز جمعه به حبس ابد محکوم شد.

دانشجوی سنگاپوری پروتستانی نیز متن‌هایی را آماده کرده بود که قصد داشت قبل از حملات منتشر کند. یکی از این متن‌ها بسیار از بیانیه برنتون تارنت الهام گرفته و در یکی از این بیانیه‌ها قاتل را قدیس توصیف کرده و حملات کرایست‌چرچ را قابل توجیه دانسته است.

این نوجوان سالگرد کشتار نیوزیلند را انتخاب کرد و قصد داشت حمله‌ را به صورت زنده در اینترنت منتشر کند.

او در دسامبر بازداشت شد و از آن زمان به موجب قوانین امنیتی سفت و سخت این جزیره بدون محاکمه تحت بازداشت است.

این نوجوان تصمیم گرفته بود بعد از این‌که نتوانست سلاحی تهیه کند از یک موش استفاده کند. او همچنین آزمایش‌هایی را به واسطه مواد منفجره انجام داده و آتش زدن دو مسجد را طرح‌ریزی کرده بود.

بعد از تحقیقات مقامات اشاره کردند رویکرد او خودجوش بوده و خانواده و دوستانش از طرح‌های او و نیز انزجارش از اسلام مطلع نبودند.

اکثر ساکنان سنگاپور اصالتا چینی هستند اما این کشور همچنین اقلیت بزرگی از مسلمانان را در خود جای داده است.

ایسنا

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید