محل تبلیغات

به گزارش دانشجو اینترشنال صابون زرد چوبه یکی از بهترین مواد و داروها برای از بین بردن آکنه های پوستی محسوب می شود. همانطور که در بالا گفتیم زردچوبه دارای خاصیت های ضد میکروبی و ضد عفونی می باشد. همین ویژگی های درمانی کافی است تا مالیدن زرد چوبه تحت عنوان صابون بتواند جلوی آکنه را بگیرد و باعث درمان آن شود

 صابون زرد چوبه و مزایای آن

زرد چوبه از جمله ادویه های بسیار پرکاربرد در غذا محسوب می شود که بانوان ایرانی بسیار به استفاده از آن علاقه دارند. این ماده زرد و خوشبو علاوه بر دادن رنگ و طعم و بوی خوب به غذا خواص درمانی بسیاری دارد. از جمله این خواص می توان به ضد دردی، ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد عفونی بودن آن اشاره کرد. همین خواص کافی است تا بخواهیم از زرد چوبه به عنوان یک ماسک طبیعی استفاده کنیم. همین نیاز باعث شد که از گذشته تا به امروز این صابون یا همان صابون هندی مورد مصرف قرار بگیرد. این صابون کاملا طبیعی که بر پایه صابون های معمولی ساخته می شود فواید بسیاری چون شفافیت پوست و از بین بردن لک پوست دارد. در ادامه بیشتر با صابون آشنا خواهیم شد.

صابون زرد چوبه یکی از بهترین مواد و داروها برای از بین بردن آکنه های پوستی محسوب می شود. همانطور که در بالا گفتیم زردچوبه دارای خاصیت های ضد میکروبی و ضد عفونی می باشد. همین ویژگی های درمانی کافی است تا مالیدن زرد چوبه تحت عنوان صابون بتواند جلوی آکنه را بگیرد و باعث درمان آن شود. در ضمن برای استفاده از صابون زرد چوبه هیچ محدودیتی نداریم و هر نوع پوستی می تواند از این صابون استفاده کند. البته اگر پوست خشک تری دارید بهتر است کمتر از این صابون استفاده کنید زیرا این صابون میزان چربی پوست را کاهش می دهد. همین یک مورد کافی است تا افرادی که با جوش های صورت خود نمی دانند چه کنند راه حل مناسبی پیدا کنند. شستن روزانه یک یا دو بار توسط صابون زرد چوبه چربی صورت را کاهش می دهد و باعث می شود که میزان جوش های چربی پوست به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

تغذیه «خوب» یا «بد» و کرونای «زشت»

دیگر مزایای صابون زرد چوبه

دارای خاصیتی است که می تواند سطح کلاژن بدن را افزایش دهد همین موضوع باعث ایجاد شفافیت در پوست و جوان سازی پوست می شود. به این صورت که دیگر قسمت های شل پوست کم کم سفت شده و مانند یک پوست جوان خودنمایی می کنند.

از آن جایی که زردچوبه اثرات ضد التهابی دارد می توان امیدوار بود که صابون زرد چوبه بتواند اگزمای پوستی را برطرف کند. از آن جایی که این بیماری در کودکی معمولا حادث می شود پیشنهاد می کنیم به جای خوراندن انواع داروها این صابون را امتحان کنید. احتمالا نتیجه بهتری بگیرید.

از جالب ترین اثرات این صابون است که به مرور زمان باعث کم شدن موهای زائد صورت و از بین رفتن آن و در پی این موضوع باعث ایجاد شفافیت در پوست می شود. به طور کلی می توان گفت زرد چوبه همچون طلا زرد است و همچون آن قیمت و ارزش می تواند داشته باشد. بنابراین آن را دست کم نگیرید و سعی کنید از انواع مدل های مانند صابون زرد چوبه استفاده کنید.

برای تهیه این صابون کافی است سراغ عطاری های شهر خود بروید و یا حتی خودتان می توانید بر اساس یک دستورالعمل کاملا ساده آن را تهیه کنید. کافی است به خودتان اعتماد داشته باشید.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید