محل تبلیغات

عکس العمل فائوچی به اظهارنظر ترامپ در رابطه با جعلی بودن تلفات بیماری کرونا

رئیس موسسه ملی حساسیت و بیماری‌های عفونی در ایالات متحده به توئیت ترامپ که در آن آمار مبتلایان به ویروس کرونا را اغراق‌آمیز و آمار تلفات در کشورش را جعلی می داند عکس العمل نشان داد.

به نقل از دانشجو اينترنشنال مدیریت مؤسسه ملی حساسیت و بیماری‌های عفونی در ایالات متحده به توئیت «دونالد ترامپ» دراین باره که آمار تلفات بیماری کرونا جعلی میباشد برخورد نشان داد و این آمار را حقیقی و واقعی دانست.

«آنتونی فائوچی»، رئیس موسسه ملی حساسیت و بیماری‌های عفونی در ایالات متحده به توئیت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور ایالات متحده که در آن آمار مبتلایان بیماری کرونا را اغراق‌آمیز و آمار تلفات در کشورش را جعلی می داند برخورد نشان داد.

علائم کرونا تغییر نکرده، هر عارضه‌ای را به کرونا ربط ندهید

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی «هیل»، فائوچی در رای زنی‌ای با کانال «ای‌بی‌سی»، در جواب بدین سوال که نظرش در خصوص این پیام توئیتری ترامپ چه است؟ خاطرنشان کرد: «[آمار] تلفات حقیقی و واقعی میباشد. یعنی آنچه که می بایست انجام دهید این میباشد که به آرامستان‌ها و به مریض‌خانه‌ها بروید و ملاحظه کنید که کارمندان قسمت معالجه با چه چیزی مواجه می‌باشند.»

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد کادر معالجه در بخش اعظمی از بخشها ایالات متحده در حالت‌های استرس‌زایی عمل می‌نمایند و مریض‌خانه‌ها در حالت خیر و خوبی قرار ندارند.

فائوچی ادامه داد: «تخت‌ها[ی] بیمارستانی برای عموم تمام شده‌است و آن‌ها با نبود کارمندان آموزش دیده که هم‌فعلا هم خسته گردیده‌اند مواجه میباشند. در این مورد نه فقط جعلی وجود ندارد بلکه حقیقی و واقعی میباشد.»

این رده ارشد بهداشتی در ایالات متحده همینطور روز قبل در گفت‌و‌گو‌ای با ان‌بی‌سی نیوز به توسعه کرونا درین سرزمین اشاره نمود و ذکر کرد: بسط کرونا در ایالات متحده در هفته‌های آینده احتمالاً بدتر گردد.

روز یک شنبه ترامپ با نشر پیامی در توییتر درستی آمار قربانیان و تلفات کووید 19 در کشورش را تحت سوال برد.

ایشان بار دیگر با نام بردن از COVID-19 تحت عنوان «ویروس چینی» درین پیام آمار کرونایی در کشور خویش را «بسیار اغراق آمیز» تعریف کرد خبرها مرتبط با آن را جعلی دانست.

کالج جانز‌هاپکینز آمار مبتلایان به کووید 19 در آمریکا طی ۲۴ ساعت قبلی را یک هزار و ۲۶۷ نفر اعلام کرده که با محاسبه این آمار شمار قربانیان در‌این کشور به ۳۵۱ هزار و ۴۵۳ نفر ارتقا یافت.

آمار و ارقام این کالج آمریکایی همینطور نشان می دهد که در ۲۴ ساعت پیشین، با ابتلای دستکم ۲۰۰ هزار و ۵۰۲ آیتم تازه، تمام مبتلایان به کووید 19 در ایالات متحده به ۲۰ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۴۳ نفر رسید.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید