محل تبلیغات

همکاری کمپانی آرچر و فیات کرایسلر برای تولید خودروی پرنده
کمپانی آرچر ایوییشن (Archer Aviation) که پایگاه آن در کالیفرنیا جای دارد، با همیاری شرکت فیات کرایسلر قصد دارد یک خودروی پرنده ایجاد نماید. بر طبق توافق حاصل شده میان طرفین، این خودرو به پیشرانه برقی مجهز گردیده و توان نشست و برخاست عمودی را خواهد داشت.

فیات کرایسلرفعلا کمپانی آرچر در قضیه آنچه که از آن با تیتر «نخستین ایرلاین تمام الکتریکی جهان» یاد می‌کند، درگیر تحقیق و توسعه و گسترش میباشد. گفته میشود هواپیماهای به کار گرفته شده درین ایرلاین، عمدتا جنسی از مواد کامپوزیتی دارا هستند و نیروی لازم خویش را از پک باتری 187 یا این که 143 کیلووات ساعتی اخذ خواهند کرد.

کدام فناوری‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین شخص دنیا کردند؟

این هواپیماها برای سفرهای 60 مایلی (96 کیلومتر) طراحی گردیده و توانمند خواهند بود به نهایت سرعت 150 مایل (240 کیلومتر) در ساعت دست پیدا کنند. با اعتنا بدین خصوصیت‌ها و توان نشست و برخاست عمودی، به نظر میرسد آرچر در پی فراهم نمودن سفرهای هوایی درون شهری میباشد؛ به عبارت بهتر ایرلاین آرچر بیشتر به آژانس هوایی شباهت دارد و شاید به کار گیری از واژه و کلمه ایرلاین برای آن چندان درست نباشد.
ولی نکته تفکر‌برانگیز اینکه اوبر چندین روز قبل با واگذاری مارک Elevate از بازار آژانس‌های هوایی کنار کشید. این واقعه در حالی زمین خورد که اوبر نتوانست با آن هم حامی و تجربه متعددی که دارد، حتی یک پرواز پیروز انجام دهد. اکنون می بایست چشم به راه ماند و رویت کرد که آیا فیات کرایسلر و آرچر می توانند به ایده خویش خرقه عمل بپوشانند یا این که نه.

آنطور که اعلام شده با این همیاری آرچر به زنجیره تامین معدود هزینه، مواد کامپوزیتی توسعه یافته و تجربه مهندسی و طراحی فیات کرایسلر متصل گردد. بد نیست اشاره کنیم آرچر و فیات کرایسلر قبلا نیز سوابق همیاری با یکدیگر را دارا هستند و در قضیه طراحی فضای داخلی هواپیما از تجارب هم استفاده کرده‌اند. انتظار می‌رود سود این همیاری و سایر هواپیماهای برقی آرچر در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو رونمایی شود. در شرایطی‌که همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، ایجاد این تولیدات از سال 2023 شروع خواهد شد.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند خدمات شهری هوایی در آینده به یک تجارت عظیم تبدیل خواهد شد، با وجود این ایده‌های مربوطه به کندی پیش میروند. با اتصال آرچر به شرکت گسترده فیات کرایسلر، شاید این مجموعه بتواند در قضیه ساخت‌و‌ساز، اخذ مجوزها و تحویل آژانس‌های پرنده به مشتریان از دیگر استارتاپ‌ها پیش بیفتد.

اما بیان این نکته ضروری میباشد که با دقت به ورود اسم‌های بزرگی مثل ایرباس، بوئینگ، بل (Bell) و امبرائر (Embraer) به‌این عرصه، آرچر و فیات کرایسلر وارد رقابتی مشقت بار و بدون شوخی خواهند شد. در هر صورت برهه زمانی معلوم خواهد کرد کدام کمپانی در بازار آژانس‌های پرنده و سفرهای هوایی گوی سبقت را از رقبا ربوده و او‌لین پرواز را انجام خواهد داد.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید