محل تبلیغات

5 رژیم غذایی که توسط علم اثبات شده است

اگرچه بسیاری از رژیم های غذایی ممکن است برای شما مفید باشند ، اما مهم این است که رژیمی را پیدا کنید که دوست داشته باشید و در طولانی مدت به آن پایبند باشید.

در اینجا 5 رژیم غذایی سالم ارائه شده است که از نظر علمی اثبات شده است.

1. رژیم کم کربوهیدرات و غذای کامل

رژیم کم کربوهیدرات و غذای کامل برای افرادی که باید لاغر شوند ، سلامتی را بهینه کرده و خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهند مناسب است. این انعطاف پذیر است، به شما امکان می دهد تا میزان کربوهیدرات خود را بسته به اهداف خود تنظیم کنید.

راه هایی که علائم ریفلاکس معده را بسیار کاهش دهند

این رژیم پسرشار از سبزیجات ، گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، میوه ها ، مغزها و چربی ها است اما نشاسته ، قندها و غذاهای فرآوری شده کم است.

2. رژیم غذایی مدیترانه ای

رژیم مدیترانه ای یک رژیم عالی است که کاملاً مورد مطالعه قرار گرفته است. به ویژه برای پیشگیری از بیماری های قلبی موثر است. این ماده بر غذاهایی که در طول قرن بیستم و قبل از آن معمولاً در اطراف منطقه مدیترانه مصرف می شدند، تأکید دارد.

غذاهای بدون گوشت / غذاهای خوشمزه ای که میشه بدون استفاده از گوشت پخت

به همین ترتیب ، شامل بسیاری از سبزیجات ، میوه ها ، ماهی ، مرغ ، غلات سبوس دار ، حبوبات ، لبنیات و روغن زیتون بسیار بکر است.

3. رژیم غذایی پالئو

رژیم پالئو یک رژیم غذایی بسیار محبوب است که برای کاهش وزن و بهبود سلامت عمومی موثر است. در حال حاضر محبوب ترین رژیم در جهان است. این مرکز بر روی غذاهای فرآوری نشده است که اعتقاد دارند شبیه غذاهایی است که در دسترس برخی از اجداد پارینه سنگی بشریت است.

4. رژیم غذایی وگان

رژیم وگان در دهه گذشته به طور فزاینده ای محبوب شده است. این امر به تعدادی از مزایای سلامتی از جمله کاهش وزن ، بهبود سلامت قلب و کنترل بهتر قند خون مرتبط است. این رژیم منحصراً مبتنی بر غذاهای گیاهی است و کلیه محصولات حیوانی را از بین می برد.

5. رژیم بدون گلوتن

رژیم غذایی بدون گلوتن برای افرادی که نسبت به گلوتن ، پروتئینی که در گندم ، چاودار و جو وجود دارد ، ضروری است ، ضروری است. برای سلامتی مطلوب ، باید بر غذاهای کامل تمرکز کنید که به طور طبیعی فاقد گلوتن هستند.

آیا واقعاً شراب قرمز برای قلب شما مفید است؟

غذای ناخواسته بدون گلوتن هنوز هم غذای ناخواسته است.

خط آخر

رژیم های غذایی بسیار زیادی وجود دارد که یافتن یک رژیم غذایی واحد برای امتحان کردن بسیار طاقت فرسا است. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که برخی از الگوی های غذایی بیش از دیگران پشتوانه علمی دارند. خواه به دنبال کاهش وزن باشید و یا به سادگی سلامت کلی خود را تقویت کنید ، سعی کنید رژیم هایی را پیدا کنید که توسط تحقیقات پشتیبانی می شوند.

پنج نمونه ذکر شده در بالا مکان خوبی برای شروع است.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید