محل تبلیغات

رابطه زناشویی پس از زایمان طبیعی و سزارین
رابطه جنسی سالم یکی از ارکان همزیستی است ، اما تغییرات جسمی و روانی بسیاری در بدن مادر پس از زایمان وجود دارد که بر روابط جنسی تأثیر می گذارد.

نکات مهم در رابطه جنسی زناشویی بعد از زایمان با توجه به نوع زایمان.
یکی از سوالات متداول و البته مهم زنان پس از زایمان در مورد روابط زناشویی است ، اینکه چه زمانی و در چه شرایطی ممکن است داشته باشند موضوعی است که در ادامه این بخش دانشجو اینترنشنال به آن خواهیم پرداخت.

چه زمانی بهترین زمان ازدواج پس از زایمان است؟

باید صبر کنید تا خونریزی پس از زایمان متوقف شود ، یعنی حدود سه هفته پس از تولد کودک. زیرا زخم در رحم از جفت خارج شده و در حال بهبود است. اگر قبل از توقف خونریزی رابطه جنسی داشته باشید ، می توانید به یک عفونت مبتلا شوید.

روابط جنسی قبل از ازدواج، خوب یا بد؟

چه زمانی می خواهید ازدواج پس از زایمان داشته باشید؟
همه متفاوت هستند. هیچ قانونی یا زمانی مشخص وجود ندارد که بخواهید رابطه جنسی زناشویی برقرار کنید. مهمترین چیز آمادگی جسمی و روحی است. تعداد کمی از زوجین در ماه اول پس از تولد شروع به رابطه جنسی می کنند ، اما تقریباً نیمی از آنها حدود شش هفته صبر می کنند ، مانند اکثر خانم هایی که دچار پارگی واژن یا اپیزیوتومی می شوند. بعد از سه ماه ، بیشتر زوجین شروع به رابطه جنسی زناشویی می کنند ، اگرچه برخی ترجیح می دهند حدود شش ماه صبر کنند.
اگر بعد از حدود شش هفته از زایمان هر دو شریک احساس آمادگی برای رابطه جنسی داشتند ، این کار را انجام دهید.بعضی از متخصصان بهداشت پیشنهاد می کنند بعد از زایمان با همسرتان رابطه برقرار کنید تا بتوانند مشکلی را برطرف کنند.
هنگام شروع رابطه جنسی زناشویی ، پیشگیری از بارداری باید مورد توجه قرار گیرد. حتی اگر هنوز شیر می دهید و قاعدگی ندارید ، باز هم ممکن است باردار باشید. اگر هنوز برای رابطه جنسی آماده نیستید ، با بوسیدن و لمس فیزیکی یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنید. سعی کنید این کار را انجام دهید ، حتی وقتی که از کودک جدید خسته و نگران هستید. بازگشت به رابطه جنسی باعث می شود احساس افسردگی کمتری داشته باشید و بیشتر شبیه پیشرفت طبیعی باشید.

چرا شما نمی خواهید بعد از تولد کودک خود رابطه جنسی ایجاد کنید؟

در هفته ها و ماه های اول بعد از بچه دار شدن رابطه جنسی برقرار نمی شود. شما احتمالاً از کمبود خواب خسته شده اید ، نه به این دلیل که تحت تأثیر خواسته های مادری خود قرار گرفته اید. در صورت شیردهی ، پرولاکتین می تواند میل جنسی را کاهش دهد. احساس افسردگی یا داشتن افسردگی پس از زایمان ، احتمال رابطه جنسی زناشویی را در شما کم می کند. اگر فکر می کنید این مشکل را دارید ، با پزشک عمومی ، ماما صحبت کنید.

همچنین ممکن است از پارگی بخیه یا واژن احساس ناراحتی کنید. اگر شما از هم جدا شده اید یا اگر کودک شما با ابزاری متولد شده است ، ممکن است سکس مجدد کمی بیشتر طول بکشد که کاملاً طبیعی است و بهبود آن باید زمان ببرد.
درد می تواند خیلی سریع برطرف شود ، اگرچه درد شدید ناشی از بخیه یا اشک بهبود می یابد. این می تواند برای روزها یا هفته ها دردناک باشد. اجازه دهید تا زخم خوب شود و بخیه ها قبل از برقراری رابطه جنسی خوب شوند. حتی اگر پارگی نداشته باشید ، وضعیت تماس می تواند برای مدتی حساس و تحریک کننده باشد.

اگر سزارین شده اید:

زخم ها و بخیه ها باید خوب شوند. اگر هنوز درد دارید ، شما و همسرتان می توانید راهی پیدا کنید که به زخم فشار نیاورید. شروع یک بازی عاشقانه به کاهش ترس هایی که ممکن است زخم را بهبود بخشد کمک می کند.
اگر نگران هستید ، جای زخم دارید. می توانید یک بالش نرم بین شکم و همسرتان قرار دهید. ممکن است شما را آرام کند.
ممکن است برداشت شما از بدن تغییر کرده باشد ، ممکن است احساس کنید با بارداری و زایمان بدن شما تغییر کرده است و بازگشت به حالت طبیعی زمان بر است. تلاش برای تغییر. همه این احساسات قابل درک و طبیعی است. بسیاری از خانم ها نگرانند که دیگر همسرشان آنها را جذاب نخواهد دید ، اما وقتی نگرانی های خود را توضیح می دهند ، می فهمند که این کاملا اشتباه است.

اگر همسرتان قبل از آماده شدن به رابطه جنسی زناشویی نیاز داشته باشد چه می کنید؟

درباره احساس خود صحبت کنید و کانالهای ارتباطی را باز نگه دارید. ممکن است همسرتان احساس کند که شما رابطه جنسی نمی خواهید و او این کار را می کند ، اما شما نباید قبل از آماده شدن دوباره رابطه جنسی برقرار کنید. رابطه جنسی باید لذت بخش باشد ، نه طبیعی. رابطه جنسی به معنای نفوذ کامل نیست ، تحریک لمسی به تنهایی می تواند بسیار لذت بخش باشد. کلمات و آغوش ها راهی عالی برای انتقال عشق و احساسات هستند. هر دوی شما آماده شروع دوباره رابطه جنسی زناشویی هستید ، هر دوی شما از این نزدیکی بهره مند خواهید شد.
شریک زندگی شما ممکن است در رابطه جنسی پس از زایمان شک داشته باشد. ممکن است نگران باشید که رابطه جنسی برای شما دردناک است یا از احساسات خود مطمئن نیستید. در مورد نگرانی های خود صحبت کنید. با به اشتراک گذاشتن این مشکل و صادق بودن با یکدیگر ، می توانید رابطه برقرار کنید.

توصیه های رفع بی میلی به رابطه زناشویی در زنان بعد از زایمان

 • در ابتدا سعی کنید او را در آغوش و ببوسید بعد به تدریج اندام های جنسی را لمس کنید . از اندام های یکدیگر لذت ببرید بدون این که انتظار داشته باشید به سکس منجر شود.
 • اگر نگران یا عصبی هستید ، که آسیب ببیند، به اوج لذت نخواهید رسید پس رابطه جنسی ممکن است ناخوشایند باشد ، زیرا واژن نرم نخواهد شد.
 • سعی کنید از ژل روی موضع استفاده کنید اگر حساس درد دارید چون می تواند رابطه جنسی را راحت تر کند.
 • در صورتی که از کاندوم استفاده می کنید ، از روغن استفاده نکنید، چون ممکن است باعث نشت آن ها شود. این روغن کاری نیز به هر گونه خشکی واژینال کمک می کند که ممکن است هنگام شیردهی تجربه کنید.
 • زمانی که احساس آمادگی کردید، عجله نکنید. طبیعی باشید ، تا به اوج لذت برسید حالتی را امتحان کنید که فشار زیادی نداشته باشد.
 • در هر جایی که احساس درد می کنید می توانید میزان و عمق دخول را کنترل کنید.
 • اگر حساس هستید از همسر تان بخواهید مدتی توقف کند.
 • اگر خستگی بزرگ ترین مانع شما است، سعی کنید زمانی که کودک خواب است عشق بازی کنید، بنابراین آنقدر خسته نیستید که از آن لذت نبرید. صبور باشید وقتی کودک خواب است همه چیز راحتر می شود.
 • انجام دادن حرکات کف لگن برای کمک به عضله آوردن واژینال . به افزایش لذت جنسی کمک خواهد کرد.
 • خوب بخورید و مقدار زیادی مایعات بنوشید و هر وقت می توانید استراحت کنید.
 • مراقبت از نوزاد تازه بسیار طاقت فرسا است پس برای داشتن انرژی، باید مراقب خود باشید.

باید متوجه چه مشکلاتی باشیم ؟

 • اگر رابطه جنسی زناشویی با وجود دقت و آرامی دردناک بود با پزشک صحبت کنید، . گاهی اوقات ، پارگی یا بخیه می تواند باعث ناراحتی طولانی مدت شود. اگر ترشح واژینال بوی نامطبوعی دارد، ممکن است عفونت داشته باشید که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.
 • اگر هنوز بعد از 4 هفته خون از مهبل از دست می دهید، یا افزایش ناگهانی در خون ریزی احساس می کنید ، به پزشک مراجعه کنید.
 • نکته مهم این است هر چه زودتر دنبال کمک باشید و با پزشک عمومی خود صحبت کنید.
محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید