محل تبلیغات

روابط جنسی قبل از ازدواج، خوب یا بد؟

به گزارش دانشجو اینترنشنال یکی از ابعاد ارتباطی میان زن و مرد ، رابطه جنسی است. ابعاد اقتصادی ، عاطفی ، فکر و جنسی از راههای ارتباطی در بین زنان و مردان می باشد. روابط جنسی هر چند اهمیت بالایی دارد اما به دلایل فرهنگی کمتر به آن پرداخته می شود. متاسفانه بنا به دلایل زیادی، اغلب خانواده ها در آموزش مسائل جنسی به فرزندان کوتاهی میکنند. در مورد روابط جنسی ، باورهای اشتباهی وجود دارد که نباید با مطالب جدید علمی جایگزین شود. بنابراین روابط جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نکنید.

روابط جنسی پیش از ازدواج

برخی از افراد که پیش از ازدواج روابط جنسی را تجربه می کنند. ممکن است حالت مقایسه ای در ذهن آنان به وجود آید. که شاید در زندگی آینده ، فرد مقابل آنها نتواند توقعات آنها را برآورده سازد. باورهای جنسی غلط از معضلات جدی­ست که امروزه به دلایل اطلاعات اشتباه در اختیار مردم گذاشته می شود. اولین تصور اشتباه در افراد این است که ، اشخاصی که رابطه جنسی پیش از ازدواج دارند در زندگی مشترک موفق تر از افرادی هستند که رابطه ای با جنس مخالف نداشته اند.

اهمیت به خود، هدف اصلی روابط پیش از ازدواج

رابطه زناشویی که شامل روابط جنسی نیز می شود با ارتباط جنسی پیش از ازدواج تفاوت دارد . پیش از ازدواج آنچه در مورد رابطه دختر و پسرها مطرح می شود. بیشتر توجه به خود ، هوس بازی ، ارضای نیازهای جنسی و کنجکاوی است. اما بعد از ازدواج هر آنچه که مطرح شد برای ادامه زندگی مشترک دارای اهمیت می شود. در زندگی مشترک علاوه بر توجه به نیازهای خود، به نیازهای فرد مقابل نیز اهمیت داده می شود.

کلاهبرداری عاشقانه /عاشق دلباخته‌ای که فریب خورد!

رابطه خودارضایی و ارتباط جنسی

اغلب پسرهایی که در گذشته خودارضایی انجام داده اند این سوال را مطرح می کنند که آیا در ازدواج دچار مشکل می شوند ؟. یا ناباروری و مسائل دیگر در زندگی مشترک آنها رخ می دهد؟. خودارضایی به لحاظ شرعی حرام است اما مانع ازدواج نمی شود. ازدواج کردن راه حل مناسب و مهمی برای ترک خودارضایی است. زیرا رابطه زناشویی و رفع نیازهای جنسی توسط همسر مانع از خودارضایی می شود مگر در مواردی که با اختلالات زمینه ای دیگری همراه باشند.

تجربه جنسی پیش از ازدواج

معمولا افرادی که رابطه جنسی پیش از ازدواج را تجربه کرده اند در زندگی مشترک با شکست ناکامی مواجه می شوند. زیرا در روابط جنسی خود مهارت ها و تجربه هایی را کسب می کنند. اما خود به دنبال فردی هستند که این تجربه ها را نداشته باشد. به طور کلی نوعی عدم هماهنگی میان زن و مرد ایجاد می شود. بنابراین هرچه میزان هماهنگی زوج ها بیشتر باشد زندگی آنها موفق تر است.

روابط جنسی دختر و پسر

نداشتن رابطه جنسی با وجود پرده بکارت مشخص نمی شود. یکی از باورهای اشتباه این است که اگر دختر پرده بکارت داشته باشد جنسی پیش از ازدواج است. در صورتی که وجود پرده بکارت دلیل محکمی برای نداشتن تجربه جنسی نیست. زیرا افرادی هستند که بر اثر تمرینات ورزشی زیاد مانند اسب سواری و یا به شکل مادرزادی پرده بکارت آنها از بین رفته و یا وجود ندارد. همچنین افرادی هستند که پس از رابطه جنسی اقدام به ترمیم پرده بکارت می کنند. از سوی دیگر پرده بکارت اشکال مختلفی دارد و ممکن است از نوع محسوس باشد.

اصرار به ازدواج بدون در نظر گرفتن شرایط فرد

برخی از والدین بدون توجه به شرایط زندگی، اصرار به ازدواج فرزندان خود می کنند. مثلا اگر پسری به سن 30 سالگی برسد، مدام به ازدواج کردن او اصرار می کنند. بدون آنکه دلیل ازدواج نکردن او را بپرسند. بعضی دیگر از زوجهایی که تصمیم به طلاق گرفته اند و خانم از نداشتن رابطه جنسی مرد با او شاکی است. پس از بررسی مشاهده می شود که فرد از تمایلات بیمارگونه جنسی رنج می برد اما این موضع را از دیگران پنهان می کند. اصرار کردن به هیچ قیمتی صحیح نمی باشد. باید با مشاوره و صحبت با افراد متخصص و باتجربه برطرف شود تا دچار مشکلات متعدد نشوند.

تماشای فیلم های پورن باعث تغییر ذهنیت می شود

برخی از زوجها اعتقاد دارند که تماشای فیلم های جنسی باعث تحریک میل جنسی و گرم شدن بیشتر زندگی مشترک می شود. البته می توان گفت که تماشای این نوع فیلم ها باعث افزایش میل جنسی و بهبود روابط در کوتاه مدت تاثیر دارد. اما در دراز مدت تاثیر معکوسی دارد. چرا که موجب افزایش آستانه تحریک می شوند. و دیگر این فیلم ها پاسخگوی نیاز آنها نمی شود. از سوی دیگر فرد برای برقراری ارتباط با همسر خود این فیلمها را تماشا می کند. غافل از اینکه به دیدن آنها اعتیاد پیدا می کند. و از همسر خود دور می شود و بیشتر وقت خود را صرف دیدن این نوع فیلم ها می کند.

دیدن فیلم های مستهجن

در فیلم های پورن افراد کارهای غیر معقول انجام می دهند که در دنیای واقعی اگر آنها انجام شود ممکن است کار به بیمارستان و بستری شدن بکشد. اما در آن فیلم براساس تصویر، نور و رنگ، آن چه بیننده مشاهده می کند همه زیبایی و لذت باشد در صورتی که این رفتارها آزاردهنده ، دردناک و آسیب زننده است. شخصی که این گونه فیلم ها را مشاهده می کند از همسر خود توقع دارد این رفتارها را تجربه کند که در واقع امکان پذیر نیست و موجب درد و ناراحتی برای طرف مقابل می شود. در نتیجه تماشای این فیلم ها برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش ، هرگز توصیه نمی شود.

نقش روابط جنسی بر آرامش زناشویی

برخی از مردم اعتقد دارند که زندگی مشترک را با هدف خروج از تنهایی، فرزند آوری و زندگی مشترک انتخاب کرده اند. و رابطه جنسی را در اولویت قرار نمی دهند. در صورتی که رابطه جنسی یکی از اصول مهم روابط زناشویی است. و زندگی مشترک موفق به داشتن رابطه جنسی خوب، رضایت بخش و ارضا کننده بستگی دارد. زوج هایی که رابطه جنسی مناسبی ندارند معمولا با مشکلات بیشتری در زندگی مواجه می شوند. و در تربیت فرزندان نیز مشکلات ، بیشتر می شود . در این نوع زندگی آرامش کافی وجود ندارد.

محل تبلیغات

نظر برای “روابط جنسی قبل از ازدواج، خوب یا بد؟”

دیدگاهتان را بنویسید