محل تبلیغات

چطور زمانیکه هیچ چیز باب میلم وجود ندارد شاد باشم؟

به نقل از دانشجو اینترنشنال اکثر اشخاص با وجود مشکلاتی که در زندگی دارا هستند نمی توانند شاد باشند البته راهکارهایی وجود دارد که در موقعیت مشقت بار هم می توانید احساس شادی کنید و از زندگی لذت ببرید.

شیوه شاد بودن زمانی هیچ چیز باب میلتان وجود ندارد

شادی یک موقعیت خیالی میباشد که همگی دوست دارند آن را تجربه نمایند ولی به دلایل اتفاقات متعدد اکثرا نمی توانند حس شادی داشته باشند و شادی را یک مقصود دست نیافتنی می‌دانند.

شاد بودن هنگامی که از یک بیماری ریکاوری می‌شوید یا این که با یک نقص‌ درگیر هستید، فعالیت راحتی نیست. چون مستلزم این است که ذهنیت شما بتواند حس شادی را در خودش تولید نماید و فرایند آن را طی کند البته در مقایسه با چیزی که میخواهید، مدام پیروز نیستید.

جذاب است بدانید که شادی واقعی دست یافتنی میباشد و تنها نیاز به یک عملکرد برای انجام فعالیت های منظم و دستیابی به آن‌ها دارد. راهکار هایی هستند که به شما یاری می کنند تا حتی هنگامی که هیچ چیز هم باب میلتان وجود ندارد، حس شادی نمائید.

1. بیشتر بخوابید

معمولا هنگامی که اشخاص با معضل های زندگی مواجه میگردند، خواب شبانه خوبی ندارند ولی اهمیت خواب شبانه در چنین اتفاقاتی ارتقاء پیدا می نماید چون وقتی که دیر می خوابید، اندیشه و خیال و خاطر به سرتان می‌زند. عده ای که خواب کافی دارند، معمولاً در مقایسه با عده ای که به اندازه کافی نمی خوابند، حساسیت کمتری به احساسات منفی دارند و کلا حس شادی بیشتری دارند.

خوب خوابیدن صرفا این نیست که زود بخوابیم یا این که در زمان خاصی از روز بخوابیم. بلکه منظورمان کیفیت خواب شما نیز می‌باشد. خواب منظم یک جزء اساسی در زندگی تندرست میباشد که روی ارتقاء خلاقیت شما نیز اثرگذار خواهد بود.

مغزت را تقویت کن / بهترین ورزش برای تقویت مغز شناسایی شد

معمولاً مقدار خواب مطلوب برای جوان ها در بین 7 الی 9 ساعت در شب میباشد. پیش از خواب مطلقا بایستی مجموع لوازم الکتریکی را خاموش نمایید. در‌حالتی که با رعایت همگی مورد ها باز هم خواب خوبی را تجربه نکردید، احتمالاً به نقص‌ خواب مبتلا هستید.

2. شادی را تعریف نمائید

شادی مانند هر چیزی در زندگی، احساساتی میباشد که معنای آن برای بشر های گوناگون گوناگون میباشد. برای بعضا از اشخاص شادی ، مزه گرم شکلات در دهن البته برای برخی دیگر، کار کشته بودن برای پرداخت قبوض میباشد.

شادی در زندگی شما بعضی وقت ها امنیت عشقی یا این که وصال به یک مقصود فردی میباشد. وقتی که به‌دنبال زندگی شادتر میباشید، بایستی بدانید که چه چیزی شما‌را خنده رو می نماید و بعد از آن نوع شادی متبوع را گزینش نمائید و برای آن کارایی فرمائید.

برای این که بفهمید چه چیزی شما رو خنده رو می نماید، یک خودکار و صفحه بردارید و به برهه زمانی هایی تصور کنید که حس شادی می کردید. هم اکنون می بایست انگیزه شادی خویش را در آن لحظات پیدا فرمایید. اشخاص شاد میدانند که چه چیزی آنان‌را شاد می نماید و چرا این رخداد می افتد و در فیض شادی را بهتر میشناسند و عملکرد می نمایند که مجدد آن لحظات را خلق و خوی نمایند.

3. به طبع هنگامی را به ورزش تخصیص دهید

ورزش کردن یک تراپی به حساب آورده می شود که در آن تن انرژی مثبت اخذ می نماید و آن را به توان بدنی تبدیل می نمایند. مطالعات نشان می‌دهد که چندین دقیقه عمل فیزیکی به اندازه یک توشه در هفته، برای ارتقا هورمون شادی کافی میباشد و ورزش مغز شمارا برای ساخت و ساز هورمون هایی مثل دوپامین، اندورفین و اکسی توسین و سروتونین تحریک می نماید که مواد شیمیایی مهم ساخت و ساز حس شادی می‌باشند.

جذاب میباشد بدانید ابداً مورد نیاز وجود ندارد عمل فیزیکی سنگین انجام دهید تا مواد شیمیایی آزاد شوند. بلکه عمل های فیزیکی مثل پیاده روی، شنا و حرکات موزون کلیه به بهبود حالت جسمی تان یاری می نماید، عزت نفس را ارتقاء می‌دهند و اضطراب را می کاهند.

فواید ورزش ها بی شمار میباشند و تاثیر مثبت آن را می‌توانید روی روحیه خویش هم شم فرمایید. ورزش هایی مثل یوگا که هم ذهن و هم جسم را سرگرم می نمایند نیز می‌توانند شما‌را در وصال به احساس شادی حمایت نمایند.

4. مراقب رژیم غذایی خویش باشید

اشخاص خنده رو معمولاً غذاهای خوب میخورند. در مورد مواد غذایی همین بس که با ذهن سالم رابطه دارمد  البته به طور کلی احساس بویایی و چشایی برخی از طعام های خاص سبب به وجود آمدن رضایت در اشخاص میگردد که تاثیر مثبت روی روحیه آن‌ها داراست.

بهبود عارضه آرتریت روماتوئید با یوگا / روش های درمانی با یوگا

اثرات منفی این اخلاق ممکن میباشد روحیه اشخاص را به هم بریزد و در سود میل کردن غذای تندرست، میوه و صیفی جات، یک خط مش عالی برای سالم ذهن در بلندمدت میباشد. آمینو اسید هایی مثل تریپتوفان، برای ساخت‌و‌ساز سروتونین که یک ماده شیمیایی برای حس خوب میباشد، مطلوب است و در وعده های غذایی دربردارنده پروتئین یافت می‌گردد.

وعده های غذایی دربردارنده تیروزین به ارتقاء سطح دوپامین یاری می نمایند. آمینو اسید ها نیز میان وعده های روزمره مثل میوه، شکلات، غذای دریایی، آجیل، لبنیات و صیفیجات یافت می گردند. پس در حالتی‌که شم کردید که همیشه شم اندوه دارید، بهتر میباشد که به وعده های غذایی خویش نگاهی بیندازید.

5. از کارشناس یاری بگیرید

در حالتی که از بیماری وخیم یا این که مزمن سختی میبیرید و به افسردگی و استرس مبتلا می باشید، بهتر میباشد از یک کارشناس یاری بگیرید که قادر است این اختلالات خیالی را در شما تحقیق کند. و معالجه مفید را در شما بشناسد و در فیض از یک روش اثرگذار و علمی، استرس، اضطراب، جراحت دیدگی، اعتیاد و غیره را در شما تحلیل می نماید.

6. حریم خویش را با اشخاص شاد لبریز نمایید

یک بشر شاد در کنار اشخاص غمگین، در معرض خطر میباشد. اشخاص خنده رو معمولاً حمایتگر، واقع دربین، هدفمند، خوش خنده، شکیبا، ایده پرداز و با انرژی می‌باشند. وقتی که در کنار آن‌ها وقت خویش را سپری نمائید، چیزهای متعددی یاد میگیرید.

ورزش راه حلی برای درمان بیماری کبد چرب

اشخاص غیر خنده رو اشخاص بدی نیستند البته نوع نگاه منفی آنها به زندگی روی شما موثر میباشد و احساس شادی را در شما میکشد. پس بهتر میباشد که حریم خودتان را با اشخاص خنده رو تسلط نمایید.

7. روتین خویش را تغییر‌و تحول دهید

انجام یک عمل یکسان در طی روز با شادی شما رابطه دارا هستند. اشخاص غیر شاد معمولاً هیجان متعددی را در زندگی حس نمی‌کنند. سطح بضاعت و توان، خلاقیت و خوشبینی در آنان کاهش پیدا می نماید ولی در‌حالتی که روتین خویش را تغییر‌و تحول دهید، شاید شم شادی بیشتری داشته باشید.

مسافرت کردن بینش شمارا توسعه می‌دهد و منجر می گردد که بتوانید تجربه های خیر و خوبی را در زندگی به دست بیاورید. مسافرت کردن منجر می‌شود که به خودتان بیشتر تصور کنید و خلاقیت و خودباوری شمارا ارتقا میدهد. بضاعت احساسات عاطفی عمیق را در شما بالا میبرد و در سود مدام درپی یک روتین منظم باشید که شمارا خنده رو نماید.

8. شکرگزار باشید

شاید شنیدن این گزاره برایتان کلیشه باشد البته شکرگزاری منجر می گردد که از بخش اعظمی از خطاها بدور باشید. کسانی که احساس سپاس خویش را با خوشبینی به دیگر افراد نشان می‌دهند، معمولاً شادی بیشتری دارا هستند. شکرگزاری و قدرشناسی احساسات منفی، ناامیدی، گناه، عناد، اضطراب، خشم و پشیمانی را از در بین می‌برد.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید