محل تبلیغات

میمون های بالی تلفن همراه گردشگران را در عوض طعام به گروگان می گیرند

میمون های معبد اولوواتو در بالی به ظاهر با ادراک عشق و علاقه‌ی گردشگران به تلفن همراه، آن را به سرقت می برند تا در عوض برگرداندنش خوراک دریافت کنند.

میمون‌ های معبد اولوواتو در بالی اندونزی سال هاست سبب وحشت‌زدگی گردشگر‌ها میشوند و تمامی ‌چیز – از کیف و بطری آب گرفته تا عینک آفتابی و موبایل هوشمند – را به ‌سرقت می برند. براساس نوشته ی علمی‌ی دیجیتال ترندز، دیدن اینکه میمون‌ها مهارت‌های خویش در داد و ستد کردن را بهبود داده‌اند تا در قبال ارائه دادن وسایل به قربانیان، از آنها طعام اخذ نمایند، حیرت‌انگیز میباشد.

مطالعه‌ای در این باره، نشان میدهد میمون‌ های معبد اولوواتوی بالی حتی یاد گرفته‌اند کدام شی ءها بیشتر از سایر برای ما اهمیت دارند. همین مسئله منجر میشود میمون‌های نژاد ماکاک برای سرقت کردن شی ءها اساسی‌تر انگیزه‌ی بیشتری داشته باشند و تا وقتی‌که مقدار قابل قبولی خوراک به آنان تحویل داده نشود، اجناس دزدیده‌شده را پس نمی‌دهند.

مقایسه گلکسی اس ۲۱ با گلکسی اس ۲۰

منظور پژوهشگران این نیست که میمون‌های بالی به فهرستی بدون نقص از ارزش جدیدترین موبایل‌های هوشمند دسترسی دارندو نتیجه ها مطالعه بدین معنا نیست که میمون‌ها از تعلق احساسی شدید بشر به تلفن همراه‌ هوشمند مطلع میباشند.

در ظاهر میمون‌ متوجه گردیده‌اند که ما در صورت دزدیده ‌شدن موبایل تا حد زیادی عصبانی می‌شویم. بروز عصبانیت بوسیله آدم‌ها منجر شده‌است میمون‌ ها مهارت‌ خرید و فروش کردن خود را به ‌شکلی محسوس بهبود بدهند؛ که سوای هیچ شکی منجر میشود در غایت به غذای قابل قبولی دسترسی پیدا کنند.
عصبانیت گردشگران از سرقت تلفن همراه‌، انگیزه‌ی میمون‌ ها برای درخواست غذای بیشتر را افزایش می دهد

این مطالعه که هنوز در حال انجام میباشد و در گاردین رسانه‌ای گردیده، بوسیله دکتر جین-باپتیسته لِکا رهبری میگردد. دکتر لکا متخصص روانشناسی دانشگاه لتبریج در کانادا میباشد. وی می گوید ماکاک‌های بالی که سرعت کار بسیار متعددی دارند، طی سال‌های اخیر درباره ی ربودن تلفن همراه هوشمند و دیگر گزینه‌ها از گردشگر‌ها به‌شدت مهارت پیدا کرده‌اند.

مدام شخصی که به‌عنوان راهنما با گردش گر‌ها هم پا میشود به آنان در مورد مهارت‌های سرقت ماکاک‌ها هشدار می دهد؛ ولی اکثر گردش گر‌ها اهمیتی به‌این زمینه نمی‌دهند و زمانی به ‌خویش میایند که تلفن همراه‌ هوشمندشان به وسیله یک ماکاک دزدیده شده‌است.

اعضای گروه تحقیقاتی برای فهم بهتر نحوه‌ی تعامل گردشگر‌های محل عبادت اولوواتو و خجسته‌ها آغاز ‌به مطالعه‌ی ویدئوهایی کردند که در بازه زمانی‌ی هنگامی طولانی‌خیس از ۶ ماه ضبط گردیده بودند. به‌زودی معین شد که در حالتی که میمون‌ ها تامل نمایند وسیله‌ای خاص نظیر تلفن همراه هوشمند قیمت بالایی دارد، برای بازگرداندن آن به صاحبش، درخواست غذای بیشتری می‌نمایند.

«مذاکراتی» که در میان میمون‌ ها و قربانیان انجام می گردد، اکثر اوقات با میانجی گری یکی‌از کارمندان معبد همراه میباشد. پژوهشگران ویدئویی دارند که مصاحبه‌ای ۱۷ دقیقه‌ای را نشان می دهد و در انتهای آن، غذای قابل قبولی به میمون داده شد تا آیتم دزدیده‌شده به صاحبش برگردانده گردد.

پژوهشگران متوجه شده‌اند کسب‌و‌کار عجیبی که میمون‌های بالی راه انداخته‌اند، در واقع نشأت‌گرفته از این زمینه است که آنها رفتاری نو یاد گرفته‌اند. به ظاهر این میمون‌ها در چهار سال در آغاز زندگی‌شان تکنیک سرقت و بعد خرید و فروش‌ی محصول دزدیده‌شده با خوراک را مورد استفاده قرار میدهند.

با درنظرگرفتن توان‌ خارق‌العاده‌ی این ساکنان معبد، بایستی چشم به راه باشیم میمون‌ ها به‌زودی سلفی گرفتن با تلفن همراه‌ هوشمند را شروع کنند! اما چند سال پیش یک میمون با دوربین تلفن همراه، سلفی گرفته بود.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید