محل تبلیغات

ویروس کرونا در آمریکا با گذشت تنها 9 روز از سال جدید بیش از 2 میلیون نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند

به گزارش دانشجو اینترنشنال به نقس از سی ان ان پس از گزارش اولین مورد ویروس کرونا در ایالات متحده در اوایل سال 2020 ، حدود 90 روز طول کشید تا به 2 میلیون مورد برسد. طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، فقط 9 روز از سال 2021 گذشته ، بیش از 2 میلیون نفر به Covid-19 آلوده شده اند. در همان بازه زمانی ، 24260 مورد مرگ دیگر گزارش شده است. ایالات متحده از فصل تعطیلات با موارد فزاینده ، مرگ و میر و بیمارستان بستری است.

علائم کرونا تغییر نکرده، هر عارضه‌ای را به کرونا ربط ندهید

و با بیش از 22.1 میلیون آلوده و 372،428 کشته شده توسط ویروس کرونا در ایالات متحده در حال حاضر ، کارشناسان هشدار می دهند هفته های آینده می تواند ویرانی های بیشتری به بار آورد.

مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز جمعه هشدار داد که خیزش در پایتخت ایالات متحده احتمالاً “یک واقعه ناگهانی” با “عواقب بهداشت عمومی” خواهد بود. دکتر. رابرت ردفیلد مک کلاتچی به روزنامه گفت: “شما افرادی را دیدید که از فاصله دور و نزدیک بدون ماسک تردد میکردند ، همه آنها در پایتخت بودند.” “پس این افراد هم اکنون با اتومبیل ، قطار و هواپیما در سراسر کشور به خانه می روند.” وی افزود: “بنابراین من فکر می کنم این رویدادی است که احتمالاً منجر به سرریز قابل توجهی خواهد شد.”  اپیدمی در حال حاضر به یک وضعیت وخیم تبدیل می شود. پنجشنبه اولین روزی بود که ایالات متحده بیش از 4000 مورد مرگ ویروس کرونا را گزارش کرد. این شیوع برخی از امکانات بیمارستان و کادر پزشکی را به حد وحشتناک رسانده است. حدود 130،777 بیمار Covid-19 روز شنبه در بیمارستان های ایالات متحده بودند که بر اساس داده های پروژه نظارت بر COVID ، پنجمین بار ثبت شده در بالاترین میزان است.

“خطرناکترین زمان آمریکا”

بسیاری از ایالت ها فشار موج ملی را احساس می کنند. اندی بشیر ، فرماندار کنتاکی گفت که ایالت وی “افزایش واقعی و قابل توجهی در موارد و میزان مثبت ما از اجتماعات مردم در حوالی تعطیلات” دارد. فرماندار روز جمعه گفت: “این موج افزایشی كه ما در حال حاضر شاهد هستیم حداقل دو برابر سرعت جدی قبلی نسبت به موج های قبلی است.”

“این خطرناکترین زمان ماست.” بستری شدن در بیمارستان در حال بالا رفتن در تگزاس است ، جایی که رکورد تعداد بیماران بیمارستان ویروس کرونا برای هفتمین روز متوالی در روز شنبه گزارش شد. داشبورد خدمات بهداشتی وزارت امور خارجه تگزاس نشان می دهد که اکنون 13،935 بیمار در این ایالت بستری هستند. طبق یک به روزرسانی از وزارت بهداشت ایالت ، در همان روز ، آریزونا 98 مورد ویروس کرونا ویروس جدید اضافه کرد که در مجموع به بیش از 10 هزار مورد رسیده است.

مرکز همه گیری در ایالات متحده کالیفرنیا است. روز شنبه 52،000 مورد جدید در این ایالت به ارمغان آورد ، که پنجمین بار است که تعداد پرونده های روزانه بیش از 50،000 مورد از 15 دسامبر اعلام شده است ، طبق وزارت بهداشت ایالت. کالیفرنیا همچنین گزارش داد که بیشترین میزان ویروس کرونا در بیماران ICU در همه زمان ها 4939 مورد بوده است و مرگ در یک روز با 695 مورد مرگ در سراسر ایالت گزارش شده است. طبق گزارش بخش بهداشت شهرستان ، در شهرستان لس آنجلس فقط چهار روز گذشته گزارش شده است که بیش از 1000 مورد جدید گزارش شده است. باربارا فرر ، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس در بیانیه گفت: “سرعتی که ما به نقاط عطف مرگ و میر و موارد COVID-19 می رسیم ، بازتابی ویرانگر از گسترش گسترده ای است که در سراسر شهرستان اتفاق می افتد.” “بهترین راه برای محافظت از خود ، کاهش سرعت گسترش و توقف بیش از حد بیمارستان ها ، مکث شرکت در هر فعالیتی است که کاملاً ضروری نیست. “فقط زمان رفتن به مرکز خرید یا خانه یکی از دوستان برای تماشای یک بازی بسکتبال یا فوتبال نیست.”

ویروس کرونا در آمریکا گسترش یافت

ایالات متحده در تلاش است تا ویروس را کنترل کند ، زیرا هر روز موارد جدید گزارش می شود. میله های خاکستری نشان دهنده تعداد موارد جدید گزارش شده در هر روز است. خط قرمز خط دار میانگین متحرک هفت روزه را نشان می دهد.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید