محل تبلیغات

گلکسی اس 20 تلفن هوشمندی که دیگر تولید نخواهد شد

به گزارش دانشجو اینترنشنال گلکسی سری S20 توسط سامسونگ متوقف شدرا متوقف کرد. معرفی و عرضه یک مدل جدید به این معنی نیست که مدل قبلی دیگر در دسترس نخواهد بود. نه. شما همچنان میتوانید مدل قدیمی و حتی چند مدل قدیمی­تر را با قیمتی ارزان تر نیز خریداری کنید. شما فکر می کنید این همان کاری است که سامسونگ پس از عرضه سری اس 21 انجام می­دهد؟ پس با دانشجو اینترنشنال همراه باشید تا پاسخ کاملی به سوال مطرح شده دهیم.

سیاست سامسونگ با دیگر شرکت ها متفاوت است

متاسفانه دیگر نمی­توانید از سری گلکسی اس 20 (جز برخی موارد محدود) در وبسایت رسمی سامسونگ خرید کنید. وقتی فروش دستگاهی موفقیت­آمیز  باشد، شرکت تولید کننده تمایل دارد كه برای مدت طولانی در بازار نگه ­داشته شود. تا زمانی که میزان فروش به طور چشمگیری کاهش یابد. زمانی که کاربران مدل جدید را بپذیرند. همچنین دیگر به دنبال مدل قدیمی تر نباشند، شرکت نیز تولید آن را متوقف می کند.

مقایسه سیاست فروش سامسونگ با اپل

اپل به خاطر نگه داشتن گوشی های هوشمند قدیمی برای مدت طولانی در بازار مشهور است. در واقع، این برند تمایل به کاهش قیمت مدل های قدیمی دارد. ممكن است کاربران پول کافی برای خرید آخرین مدل عرضه شده را نداشته باشند. پس کاربران همچنان می توانند سایر گزینه ها و مدل های قدیمی تر را انتخاب کنند. سامسونگ هرگز به سرعت مدل های قدیمی خود را از عرضه خارج نمی­کرد. اما این اتفاق امسال رخ می دهد.

محدودیت تا مرز توقف در فروش سری اس 20

چند روز پیش، سامسونگ آخرین مدل های گوشی های پرچمدار خود معرفي كرد. گوشی­های جدید در قالب گلکسی اس 21، گلکسی اس 21 پلاس و گلکسی اس 21 اولترا معرفی شدند. اگر هم اکنون سری به وب سایت رسمی سامسونگ بزنید، تنها گوشی گلکسی اس 20 که می توانید خریداری کنید نسخه فن ادیشن و یا همان گلکسی اس 20 اف ای است. که با توجه به اینکه کمی بیش از سه ماه پیش عرضه شد جای تعجب ندارد که هنوز در دسترس باشد.

نگاهی دقیق تر به فروش سری گلکسی اس 20

ما سایت هند را نیز بررسی کردیم و آنجا هم موجودی ندارد و امکان خرید این مدل ها نيست. این گوشی ها در انگلیس و چین نیز در دسترس نیست. این سیاست سامسونگ مطمئنا کسانی را که فکر می­کردند می توانند گوشی های پرچمدار سال گذشته را با قیمت مقرون به صرفه تری تهیه کنند، ناامید خواهد کرد. آنها باید به دنبال خرید مدل جدید گلکسی اس 21 با قیمت بیشتری باشند.

محدویت فروش در دیگر فروشگاه ها

سری گلکسی اس 20 فقط در فروشگاه های طرف سوم قابل دسترسی است. این موضوع قطعا برخی از کاربران را ناامید خواهد کرد. به هر حال ، برخی از کاربران انتظار داشتند که پرچمدار سال گذشته به یک قیمت جدید برسد. با داشتن قیمت مقرون به صرفه جدید و مشخصات به روز، مطمئناً دستگاه ها حتی در سال 2021 نیز ارزش خرید داشتند. البته ممکن است دستگاه ها همچنان در خرده فروشان کوچک در دسترس باشند. با این حال، احتمال فروش این دستگاه ها در این فروشگاه ها نیز بسیار کوتاه خواهد بود.

ادامه روند پشتیبانی نرم افزاری از سری اس 20

با وجود پایان فروش سری اس 20، این گوشی ها همچنان از پشتیبانی نرم افزاری برخوردار می شوند. اگر یک دستگاه گلکسی اس 20 دارید، نگران نباشید. سامسونگ قول حداقل سه به روزرسانی مهم اندروید را برای این سری داده است. شایعات حاکی از آن است که فروش سری گلکسی اس 20 هرگز انتظارات این شرکت را برآورده نکرده است. بنابراین، طبیعی است که ببینید شرکت کره ای خواهان توجه و تمرکز بیشتر بر روی سری جدید گلکسی اس 21 باشد.

 

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید