محل تبلیغات

بادرنجبویه چه خاصیت هایی دارد؟

 

از گذشته تا به امروز مصرف گیاهان دارویی در بین مردم رواج داشت و اکثر مردم مصرف دارو های گیاهی را به داروهای شیمیایی ترجیح می دادند. یکی از گیاهان که خواص دارویی دارد، بادرنجبویه است. این گیاه در راسته ی نعناعیان و نعناسانان قرار دارد و در قسمت بزرگی از شرق مدیترانه رشد میکند.

عرقیات گیاهی کلید تقویت سلامتی

ساقه ی این گیاه دارای کرک می باشد و گل هایی که در این گیاه می روید ابتدا زرد رنگ هستند بعد از مدتی به رنگ سفید در می آیند و در نهایت رنگ آن گل ها بنفش می شود. عطر این گیاه لیمویی مانند و تند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی خواص و موارد مصرف بادرنجبویه با ما در این مقاله همراه باشید.

چه خاصیت هایی دارد؟

بادرنجبویه یکی از گیاهانی است که خاصیت های بسیار بالایی دارد. این گیاه که نام علمی ملیسا نیز معروف است برای درمان بیماری های زیادی تجویز می شود. شاید شما تا به حال نام این گیاه را نشنیده باشید به همین علت در این قسمت قصد داریم شما را این گیاه و خواص درمانی آن آشنا کنیم.

اسطوخودوس ضد فشار و میگرن + دیگر فواید

خواص بادرنجبويه به شرح زیر می باشد:

  1. یکی از فواید و کاربرد هایی که این گیاه دارد استفاده از آن در چای به چاشنی است. این گیاه طعمی مانند لیمو دارد که مزه ی خوبی را به عطر و طعم چای خواهد داد. همچنین لازم به ذکر است با استفاده از این گیاه می توان خمیر دندان های خانگی درست کرد.
  2. از فواید دیگر بادرنجبویه می توان به تاثیر آن بر روی سیستم ایمنی بدن اشاره کرد
  3. همچنین مصرف بادرنجبویه و یا عرقیات آن سبب بهبود بیماری های گوارشی مانند نفخ معده می شود و خاصیت مسکن و آرامبخش برای بیماری های گوارشی دارد.
  4. این گیاه تاثیر بالایی در سلامت کبد و سم زدایی آن دارد.
  5. خاصیت درمانی این گیاه برای درمان تیروئید و خستگی های مزمن نیز یکی از خواص آن است.
  6. طبق انجام آزمایش های فراوان پزشکان دریافتند این گیاه در خاصیت ضد افسردگی و و اضطراب نیز دارد. همچنین لازم به ذکر است گیاه بادرنجبویه تاثیر بسیار بالایی بر روی کیفیت خواب دارد و افرادی که به هر دلیلی دچار بی خوابی هستند می توانند مصرف این گیاه و عرقیات آن را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
  7. این گیاه تاثیر زیادی بر روی کاهش وزن نیز دارد.
  8. این گیاه در درمان بیماریهایی مانند دیابت نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

تمامی مواردی که در بالا گفته شد از خواص درمانی این گیاه بودند. شایان ذکر این این گیاه را به روش های مختلفی مانند: جوشانده و دم کرده ی بادرنجبویه و یا روغن آن می توان استفاده کرد.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید